Bursa Teknİk Üniversİtesİ (BTÜ) ile Güncel Yazılım Ar-Ge Merkezi arasında Eğitim Bursu İş Bİrliği Protokolü İmzalandı

Rektör Prof. Dr. Akif Karademir ve Güncel Yazılım Genel Müdürü Mustafa Taşdelen’in imzaladığı protokol ile Bilgisayar Mühendisliği 3. ve 4. Sınıf öğrencilerinin başarı durumları dikkate alınarak her yıl 3  öğrencimiz eğitim bursundan faydalanacaktır.

İmzalanan iş birliği protokolü ile birlikte öğrencilerimiz aynı zamanda staj ve projelerini Güncel Yazılım bünyesinde gerçekleştirebilecektir. Bu sayede hem sanayiden üniversiteye hem de üniversiteden sanayiye farklı know-how paylaşımları yapılarak öğrencilerimizin, üretim sektöründen doğrudan faydalanabilmelerine ve yazılım sektörü piyasasında tecrübe kazanabilmelerine imkân tanınmış olacaktır.

İmzalanan protokol sonrası Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Turgay Tugay Bilgin ile 2021-2022 yılı için burs hakkı elde eden Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri Nilüfer/Bursa da yer alan Güncel Yazılım Ar-Ge merkezinde ağırlandı. Dönem içerisinde yapılması planlanan projelerin, günümüzün trend konularından; makina öğrenmesi, yapay zeka, büyük veri ve veri işleme çalışmaları kapsamı hakkında görüşüldü ve Güncel Yazılımın gelecek hedefleri hakkında bilgilendirildi.

bir yorum bırakın